(Nie)Trzeźwy poniedziałek

Policjanci w ciągu kilku godzin przebadali alkomatem kilkuset kierowców. Trzech z nich jechało na podwójnym gazie. Czwarta osoba straciła prawo jazdy za przekroczenie prędkości.
W miniony poniedziałek wielu kierowców na świdnickich drogach „przywitały” patrole policyjne. Mundurowi prowadzili akcję „Alkohol i Narkotyki”. Na kilkuset przebadanych alkomatem kierowców znaleźli się również tacy, którzy co najwyżej powinni rozpocząć poniedziałek w roli pasażera.
– Łącznie wpadło trzech kierowców na „podwójnym gazie”, dwóch pojazdów osobowych oraz kierujący jednośladem – mówi Magdalena Szczepanowska, oficer prasowy świdnickiej komendy – Rekordzista, kierowca audi miał w organizmie blisko 1,3 promila alkoholu.
Dodatkowo zatrzymanym osobom były również kontrolowane dokumenty, to, w jaki sposób przewożą swoich pasażerów i czy sami mają zapięte pasy. Przy okazji kilkugodzinnej akcji mundurowi sprawdzali również stosowanie się kierowców do ograniczeń prędkości.
– W godzinach popołudniowych w miejscowości Dorohucza w obszarze zabudowanym na pomiar prędkości wpadła kierująca pojazdem marki Peugeot, która niezbyt długo cieszyła się posiadaniem prawa jazdy. Jej auto w terenie, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km, jechało z prędkością 101 km – informuje Magdalena Szczepanowska.
18-latka dostała mandat i punkty karne, ale na tym nie koniec. Mundurowi zatrzymali jej również prawo jazdy. (kal)