Niezłe ziółko

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zaprasza dzieci w wieku 5-10 lat do udziału w konkursie „Niezłe ziółko”.


Ideą konkursu jest upowszechnianie wśród dzieci podstawowej wiedzy o ziołach: jak je rozpoznawać, uprawiać czy wykorzystywać w kuchni lub w medycynie domowej.

– Zabawa w małego ogrodnika i okazja do samodzielnego wyhodowania wybranej roślinki to nie tylko zajmująca zabawa, ale także dobra lekcja kreatywności oraz cierpliwości – wyjaśnia Zdzisław Szwed, członek zarządu Województwa Lubelskiego..

Uczestnicy mają do wykonania dwa zadania. Pierwsze polega na wyhodowaniu własnych ziół z nasion lub z sadzonki (możliwe jest wykorzystanie ziół dziko rosnących, np. na łące). W drugim zadaniu trzeba przygotować relację z obserwacji hodowanej roślinki. Może to być jedna z poniższych form: * praca plastyczna, której tematem przewodnim będzie samodzielnie wyhodowana roślinka; * dziennik ogrodniczy z rejestracją etapów rozwoju rośliny i czynności wykonywanych przez dziecko; * literacki opis rośliny i jej zastosowania; * zielnik.

Zgłoszenia do konkursu (pracę konkursową i podpisaną przez rodzica lub opiekuna kartę zgłoszeniową) należy przesłać do 31 sierpnia br. na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin (z dopiskiem: KONKURS „NIEZŁE ZIÓŁKO”).

Konkurs przeprowadzony będzie w dwóch kategoriach wiekowych 5-7 lat i 8-10 lat. Dla zwycięzców w obu kategoriach wiekowych przewidziane są cenne nagrody rzeczowe: I miejsce – do 2000 zł; II miejsce – do 1500 zł; III miejsce – do 1000 zł; oraz 50 wyróżnień po ok. 200 zł.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi nie później niż 30 września br. na stronie: www.lubelskie.pl oraz na portalu społecznościowym Lubelskie.

Regulamin oraz karta zgłoszenia są dostępne na stronie urzędu: https://www.lubelskie.pl/aktualnosci-rolnictwo-i-srodowisko/konkurs-dla-dzieci-niezle-ziolko/. BS