Niezwykły koncert operetkowy

(10 marca) Wszystkie miejsca zajęte i jeszcze kilkadziesiąt dostawek – tak Włodawa przyjęła (prawdopodobnie) pierwszą w historii tego miasta operetkę.

Włodawski Dom Kultury oraz burmistrz miasta zaprosili tego dnia do sali kina na wieczór w znakomitym towarzystwie trzech obdarowanych pięknymi głosami gentlemanów: Mirosława Niewiadomskiego, Bartosza Kuczyka, Kordiana Kacperskiego. Wykonując płomienne arie, duety z najbardziej znanych operetek, musicali oraz muzyki rozrywkowej tenorzy zabiegali o względy każdej z pań. Nie zapomniano jednak o męskiej części publiczności. Dla Panów zaśpiewała Kamila Lendzion, uwodząc i czarując nie tylko swoich partnerów scenicznych.
Co ważne tak wyjątkowy koncert był darmowy – z okazji Dnia Kobiet. (r)

GMINA URSZULIN

(8 marca) W bibliotece – Książnica Pana Jana w Wytycznie oraz w Hotelu „Drob” w Urszulinie odbyły się koncerty z okazji Dnia Kobiet pod patronatem wójta gminy Urszulin Tomasza Antoniuka. Uroczystości zorganizowane zostały przez Urząd Gminy, Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Hotel „Drob” w Urszulinie.
Szczególną oprawę miał koncert w Urszulinie. Na spektakl przybyło niemal 200 pań, które miały okazję wysłuchać niesamowitego i nastrojowego koncertu pod tytułem „Najpiękniejsze ballady świata” w wykonaniu Natalii Wilk i Tomasza Momota. Wójt dołożył wszelkich starań, by każda z pań w tym szczególnym dniu poczuła się wyjątkowo, witając je kwiatami i lampką szampana. Ten doskonały i spektakularny wieczór na pewno długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. (p)

RÓŻANKA

W świetlicy w Różance zorganizowano gminne obchody Dnia Kobiet, w których uczestniczyły delegacje Kół Gospodyń Wiejskich gminy Włodawa, a także panie z Koła Gospodyń Miejskich „Zosie Samosie” z Włodawy, sołtyski z Różanki i z Korolówki oraz dyrektor Szkoły Podstawowej im. Róży Zamoyskiej w Różance. W ramach obchodów zorganizowano warsztaty artystyczne, prowadzone przez Jolantę Madej z pracowni artystycznej „Arteja”. Był także tort, poczęstunek oraz kwiaty i życzenia, m.in. od wójta Tadeusza Sawickiego i radnych: Andrzeja Lisa i Bogusława Wieliczki. Organizatorzy uroczystości: Referat Kultury Urzędu Gminy Włodawa oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Różance. (a)

SUSZNO

(8 marca) W Susznie (gm. Włodawa) panie ze Stowarzyszenia na rzecz Integracji Mieszkańców i Rozwoju Wsi Suszno we współpracy z sołtys Marią Kunc zorganizowały spotkanie dla kobiet. W programie były porady osób zajmujących się modą, które doradzały jak ubrać się odpowiednio do figury oraz co jest modne w tym sezonie.
Zarząd Stowarzyszenia – W. Wajda, K. Olszewska, E. Fajka, M. Dejneka, K. Rogalska – serdecznie dziękuje wszystkim paniom za liczne przybycie oraz fantastyczną atmosferę.
– Panie z Suszna po raz kolejny pokazały, że umieją sobie wspaniale organizować czas, są żądne nowych doznań i otwarte na poznawanie ludzi – mówi M. Kunc. (p)