Nikt nie chce zarządzać Ósemką?!

Zaskoczenie. Nie ma chętnych na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 8. Do ogłoszonego przez prezydenta Jakuba Banaszka konkursu nie zgłosiła się ani jedna osoba! Za to dwie złożyły oferty do konkursu na dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego i Przedszkola Miejskiego nr 2. Jeden kandydat z kolei ubiega się o stanowisko dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

31 sierpnia br. Beacie Kawalec, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Chełmie, kończy się pięcioletnia kadencja. Wiele wskazywało na to, że będzie ubiegała się o reelekcję i przez kolejne pięć lat zarządzała szkołą. Tymczasem do ogłoszonego przez prezydenta Jakuba Banaszka konkursu na dyrektora nie wpłynęła ani jedna oferta! Próbowaliśmy się skontaktować z Beatą Kawalec, by zapytać o jej przyszłość w SP nr 8, ale telefon milczał. Już dawno nie zdarzyło się, by do konkursu na dyrektora placówki oświatowej nie przystąpiła chociaż jedna osoba.

W takiej sytuacji prezydent będzie musiał albo ogłosić kolejny konkurs, albo powierzyć obowiązki dyrektora na okres do 10 miesięcy obecnej zastępczyni, Małgorzacie Sawickiej lub też komuś z grona pedagogicznego. Decyzji w tej sprawie jeszcze nie ma.

Dwie osoby z kolei złożyły dokumenty do konkursu na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego. Przypomnijmy, że obecna dyrektor Teresa Mościcka po ośmiu latach zarządzania szkołą postanowiła zrezygnować z piastowanej funkcji. Ze stanowiska odejdzie 31 sierpnia. Jedną z kandydatek, co udało się nam ustalić, jest Marta Sadowska, nauczyciel wychowania fizycznego w I LO. Drugą ofertę rzekomo miała złożyć Beata Duda-Kalisio, obecna wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 11. Czy tak się stało, nie wiadomo, bo magistrat nazwiska kandydatów utrzymuje w głębokiej tajemnicy.

Również dwie osoby zamierzają ubiegać się o stanowisko dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 2. Obecna dyrektor Wiesława Bronisz z końcem sierpnia br. przejdzie na emeryturę. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, o stanowisko miałyby ubiegać się zatrudnione w placówce nauczycielki dyplomowane. Rzekomo aż trzy osoby z grona pedagogicznego PM nr 2 ukończyły wymagane kursy bądź studia podyplomowe z zarządzania oświatą.

Jedna osoba natomiast zgłosiła się do konkursu na dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, które swoją działalność rozpocznie

z 1 września br. Placówka powstała z połączenia CKZ i CKU. Nie będzie żadnego zaskoczenia, jeśli okaże się, że ofertę złożył obecny dyrektor CKZ Mieczysław Sawka. Konkursy mają odbyć się w ciągu najbliższych kilku dni. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here