Nikt się nudzić nie może

W osiedlowym klubie „Miniatura” i w Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe wakacje w pełni. Wycieczki, zajęcia plastyczne, muzyczne, teatralne i inne, pod wspólnym hasłem: „Nikt się nudzić nie może” skutecznie dają zapomnieć o zbliżającym się pierwszym dzwonku.


Klub „Miniatura” przy ulicy ul. Śliwińskiego oferuje młodym mieszkańcom Czechowa letnie atrakcje już ok. 30 lat. Tego lata były już wycieczki do lubelskich muzeów, spektakle teatralne i pokazy filmowe oraz mnóstwo innych zajęć. Nasz fotoreporter towarzyszył uczestnikom akcji „Lato w mieście” w wyjeździe do zaprzyjaźnionej Filii MBP nr 32 przy ul. Bursztynowej na Czubach, na pokaz teatrzyku Kamishibai. To wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania.
Równie ciekawie czas wakacji spędzają najmłodsi w Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe. Podczas zajęć w ramach akcji „Nareszcie Lato w Mieście Ferajna Włóczykija” dzieci uczą się czytać mapy, wiązać węzły i obserwować zwierzęta. – Wakacje w mieście są fajne – twierdzą zadowolone maluchy. (EM.K.)