Notariusz doradzi w sprawie majątku

W najbliższą sobotę, 30 listopada w Chełmie odbędzie się dziesiąta edycja Dnia Otwartego Notariatu – największej akcji edukacyjnej organizowanej przez samorząd notarialny. Notariusze będą odpowiadać na pytania mieszkańców w budynku chełmskiego Urzędu Miasta, od godziny 10.00.


Tegoroczna akcja zorganizowana jest pod hasłem „Uczciwie i bezpiecznie. Warto dbać o swój majątek – porozmawiaj o tym z notariuszem”. Rejenci z Chełma opowiedzą o rodzajach umów pozwalających bezpiecznie przekazać majątek oraz o skutkach prawnych wynikających z tych czynności. Wyjaśnią, jak można zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku, np. przy umowach darowizny, dożywocia, jak sporządzić testament czy uregulować stosunki majątkowe w małżeństwie.

Zainteresowani będą mogli także dowiedzieć się, jakich innych czynności prawnych można dokonać w kancelarii notarialnej.

– Notariusze powiedzą także, jak uniknąć czynności niebezpiecznych, które mogą stanowić zagrożenie dla całego naszego majątku (np. lichwiarskie pożyczki i umowy przewłaszczenia nieruchomości na zabezpieczenie). Przedsiębiorców zainteresują informacje o nowych regulacjach związanych z zarządem sukcesyjnym, które w wypadku śmierci przedsiębiorcy bardzo często pozwalają działać firmie nadal i uchronić ją przed bankructwem – informują organizatorzy akcji.

Porady będą udzielane 30 listopada od godz. 10:00 do 16.00 w budynku Urzędu Miasta, przy ul. Lubelskiej 65. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here