Nowa świetlica w Kosyniu

Mieszkańcy Kosynia cieszą się z nowej świetlicy. W minionym tygodniu obiekt uroczyście oddano do użytku.

Nowa świetlica powstała w miejscu dotychczasowej. Do budowy wykorzystano systemy o podwyższonych parametrach izolacji cieplnej z zastosowaniem technologii pozyskiwania energii z otoczenia. Są panele fotowoltaiczne, gruntowa pompa ciepła i wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła.

Budowa kosztowała 533,2 tys zł, z czego 322,8 tys. zł (60,5%) stanowiła dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Zagospodarowanie terenu wokół świetlicy (plac zabaw, boisko, altana rekreacyjna) kosztowało 315,4 tys. zł, z czego 179,7 tys. zł (56,8%) stanowiła dotacja w ramach projektu dofinansowanego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Świetlica jest przystosowana do organizacji różnego rodzaju imprez i spotkań rodzinnych. Ma zaplecze kuchenne z wyposażeniem.

W uroczystym otwarciu uczestniczyli mieszkańcy Kosynia oraz przedstawiciele samorządu gminnego. Przecięcia wstęgi dokonali: przewodniczący rady gminy Marian Łubkowski, kierownik referatu rozwoju Maciej Markuszewski i sołtys Kosynia Zdzisław Dąbrowski. Proboszcz ks. Piotr Chodźko poświęcił obiekt. Wójt gminy Jan Łukasik w swoim wystąpieniu podkreślił, że nowa świetlica to przykład zaangażowania i współpracy pracowników gminy, władz samorządowych i mieszkańców. Wyraził przekonanie, że obiekt będzie służyć wszystkim mieszkańcom sołectwa. (gkj)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here