Nowe centrum handlowe już z pozwoleniem na budowę

Wizualizacja Retail Park Świdnik

Od kilku tygodni mieszkańcy Świdnika zastanawiali się, co powstanie na działce przy al. Armii Krajowej, w sąsiedztwie hurtowni drobiu. Już wiadomo, że będzie to nowe centrum handlowe – Retail Park Świdnik. Inwestor zapowiada, że w kompleksie znajdą się sklepy obuwnicze, sportowe, drogeria, elektromarket, a także „Biedronka”.


O tym, że w Świdniku powstanie duży obiekt handlowy mówiło się już od jakiegoś czasu. Jeszcze w ubiegłym roku spółka REALM z siedzibą w Warszawie, która zajmuje się m.in. zarządzaniem obiektami handlowymi, wspieraniem procesu inwestycyjnego oraz komercjalizacją nieruchomości, zwróciła się do Urzędu Miasta Świdnik o wydanie decyzji środowiskowej dla przedsięwzięcia polegającego na budowie budynku handlowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą na działkach przy al. Armii Krajowej.

Z końcem listopada ub. r. Ratusz wydał decyzję, że planowana inwestycja nie wymaga przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko. Urzędnicy wyjaśniali wówczas oględnie, że ma to być inwestycja handlowo-usługowa, a wkrótce więcej informacji do publicznej wiadomości poda sam inwestor. „Wkrótce” nieco się przeciągnęło, a swoje plany inwestor przedstawił dopiero w ubiegłym tygodniu.

Na działce o powierzchni ponad 1 ha powstanie nowe centrum handlowe – Retail Park Świdnik. Obiekt będzie liczyć 11,2 tys. mkw. i składać się będzie z dwóch budynków. W ofercie nowego obiektu mają znaleźć się sklepy: obuwnicze, sportowe, wielobranżowe dyskonty, drogeria, elektromarket oraz dyskont sieci „Biedronka”. Powstanie też duży parking i droga dojazdowa. Inwestor, którym formalnie jest spółka SA FRESTON z Warszawy, ma już pozwolenie na budowę.

Władze miasta cieszą się z tej inwestycji. Mniej lokalni kupcy, czy galerie już funkcjonujące w centrum miasta.

– Świdnik się rozwija, są inwestorzy, którzy to dostrzegają i chcą tu lokować swój kapitał. Dla nas to oczywiście dobra informacja. To nie tylko wpływy z podatków, czy nowe miejsca pracy, ale także większa gama usług dostępnych dla mieszkańców, szczególnie „Wschodu” i nowego budownictwa, które powstało przy ulicach Pileckiego czy „Grota” Roweckiego – komentuje  Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika.

Urząd Miasta zamierza odsprzedać spółce SA FRESTON dwie niewielkie działki (o pow. 0,0209 ha i 0,0999), które stanową dojazd do nieruchomości, gdzie powstaną sklepy, a które spółka obecnie dzierżawi. Według wstępnej wyceny Świdnik może otrzymać za to kwotę ok. 300 tys. zł.(w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here