Nowe radiowozy

Policjanci z chełmskiej komendy otrzymali prezent pod choinkę. To dwa nowe radiowozy, w tym nowoczesna Kia Sportage.

W minionym tygodniu, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie, odbyło się oficjalne wręczenie kluczyków do nowych radiowozów. Jedenaście pojazdów (z czego 7 zostało pozyskanych dzięki wsparciu poszczególnych samorządów, a 3 elektryczne radiowozy dofinansował wojewódzki fundusz ochrony środowiska i gospodarki wodnej) ma trafić do 8 jednostek policji. Chełmscy mundurowi otrzymali Volkswagena Craftera.

– Jest to furgon oznakowany APRD – wyspecjalizowany pojazd do obsługi zdarzeń w ruchu drogowym. Będzie służył policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie przy zabezpieczaniu wypadków drogowych. Pojazd został zakupiony ze środków budżetowych policji – tłumaczy młodszy aspirant Kamil Karbowniczek z zespołu prasowego KWP.

Kolejny nowy radiowóz, który niebawem rozpocznie „służbę” na chełmskich ulicach to nieoznakowana Kia Sportage z silnikiem o pojemności 1600 cm3 i mocy 150 koni mechanicznych. Nowa kia wyposażona jest m.in. w czujniki systemów bezpieczeństwa i kamery cofania. – Nowy tabor z pewnością poprawi warunki służby funkcjonariuszy. Przełoży się to także na zwiększenie skuteczności ich działań oraz wzmocni poczucie bezpieczeństwa lokalnych społeczności – dodaje Karbowniczek. (pc)