Nowe rozdanie

Nowy trener, nowy dyrektor zarządzający i aż pięć nowych szczypiornistek, w tym dwie mające już za sobą grę w lubelskim klubie! MKS bardzo poważnie szykuje się do odzyskania utraconego w tym roku mistrzowskiego tytułu.

20-letnia prawoskrzydłowa Elena Petkovska roczny kontrakt z MKS podpisała w ubiegłym tygodniu. Macedonka występowała dotychczas w Metalurgu Skopje. Grała także w kadrze narodowej U-17 i U-19.

Po nieudanym poprzednim sezonie, zakończonym dopiero czwartym miejscem w Superlidze, w MKS nastąpiło istne kadrowe trzęsienie ziemi. Trenera Nevena Hrupca zastąpił Robert Lis. Dyrektorem zarządzającym klubu został Marcin Bielski. Do drużyny pozyskano reprezentantkę Polski Kingę Achruk, Chorwatkę Gabrielę Besen i Macedonkę Elenę Petkovską. Do zespołu wróciła Krystsina Repelewska, a od stycznia w MKS grać będzie także inna była zawodniczka lubelskiej ekipy, Małgorzata Stasiak.
Zespół MKS do rozgrywek na razie będzie przygotowywał się w Lublinie. Na przełomie lipca i sierpnia pięć zawodniczek, reprezentantek kraju: Weronika Gawlik, Marta Gęga, Dagmara Nocuń, Joanna Drabik i Kinga Achruk, weźmie udział w turniejach w japońskich Kumamoto (31.07-6.08) i Olta (7-14.08), gdzie kadra, szlifować będzie formę przed eliminacyjnymi spotkaniami Mistrzostw Europy z Włoszkami, Czarnogórą i Słowacją oraz grudniowymi MŚ w Niemczech, gdzie „biało-czerwone” zagrają w grupie kolejno ze Szwecją, Czechami, Norwegią, Węgrami i Argentyną.
Od 16 do 21 sierpnia MKS weźmie udział w turnieju w Czechach. 25 sierpnia z kolei nasza drużyna wybierze się do Elbląga, gdzie oprócz gospodyń, KRAM Startu, grać będzie Vistal Gdynia, aktualny mistrz Polski. BAS