Nowe śmieciarki w miejskich spółkach

Chełmskie MPRD kupiło za około 80 tys. zł nowoczesną śmieciarkę, które ma pomóc w utrzymaniu czystości w mieście. Miejska spółka wzbogaciła się również o sprzęt do czyszczenia opasek chodnikowych i brzegów ulic. W sprzęt inwestuje też MPGK.

– Jest to nowoczesny sprzęt, który znakomicie się sprawdza – mówi Sebastian Łukowiec prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych. – Po pierwsze pozwala na dokładniejsze sprzątanie ulic, chodników i ścieżek rowerowych, a po drugie, co również bardzo ważne, zdecydowanie szybsze prace. Zakup ten możliwy był m.in. dzięki wsparciu spółki ze strony właściciela, czyli miasta. Nasza firma cały czas realizuje plan, by osiągać coraz lepsze wyniki. Sądzę, że wraz z dosprzętowieniem będziemy stawać się jeszcze bardziej profesjonalnym przedsiębiorstwem.

Jak dodaje prezes MPRD, tylko w trakcie pierwszego niepełnego dnia pracy, nowa zamiatarka zebrała z kilku ulic niemal 2 wywrotki zanieczyszczeń. MPRD to nie jedyna miejska spółka, która w ostatnim czasie pozyskała nowy sprzęt. MPGK za ponad 900 tys. zł zakupiło nową śmieciarkę dwukomorową, umożliwiającą jednoczesne odbieranie dwóch frakcji odpadów. Zakup ma pozwolić spółce na oszczędności zarówno w czasie pracy, jak i oszczędności finansowe. (s)