Nowi dyrektorzy już na stanowiskach

Marta Juchnikowska

Marta Juchnikowska została nowym dyrektorem departamentu finansów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, zajmując miejsce Ryszarda Staśczaka.

Dyrektorem departamentu kultury, sportu i edukacji został z kolei Mirosław Tarkowski, zastępując Andrzeja Miskura, który został p.o. dyrektora Centrum Spotkania Kultur.

Awans Marty Juchnikowskiej kojarzony jest z osobą wicemarszałka województwa, Dariusza Stefaniuka, byłego prezydenta Białej Podlaskiej. – Przez 8 lat pracowała jako miejski skarbnik w Terespolu, następnie przez prawie 4 lata była skarbnikiem w Białej Podlaskiej. Ma certyfikat księgowego wydany przez Ministerstwo Finansów – informuje Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy marszałka województwa.

Kim jest nowy dyrektor departamentu kultury, sportu i edukacji? – Od kilku kadencji jest miejskim radnym w Świdniku. W departamencie kultury, sportu i edukacji pracuje od 14 lat. Przez 23 lata był nauczycielem w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku – wylicza Małecki.

Mirosław Tarkowski jest również jednym z pomysłodawców biegu „Tropem Wilczym”, który jest formą upamiętnienia „Żołnierzy Wyklętych”. GR

Mirosław Tarkowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here