Nowi księża w parafiach

Po wielu latach kierowania parafią pw. Rozesłania Apostołów w Chełmie ks. kanonik Józef Piłat przeszedł na emeryturę. To jedna z kilku zmian personalnych w parafiach, do których doszło przed tygodniem.

Co roku, przed wakacjami, metropolita lubelski wręcza nominacje nowym proboszczom i wikariuszom. To także moment, w którym Archidiecezja Lubelska dziękuje za posługę księżom, którzy przeszli na emeryturę. Po wielu latach pracy w parafii pw. Rozesłania Apostołów w Chełmie na emeryturę przeszedł właśnie ks. kanonik Józef Piłat. Jego miejsce zajmie ks. kanonik Jacek Lewicki, który był wykładowcą i duszpasterzem chełmskiej PWSZ. Z kolei miejsce księdza Lewickiego zajął ks. Paweł Gołofit, który był wikariuszem w parafii pw. Narodzenia NMP w Chełmie.

Z parafią pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Woli Korybutowej, w gminie Siedliszcze, rozstał się jej proboszcz ks. kanonik Stanisław Kaproń, który także przeszedł na emeryturę. Miejsce proboszcza zajął ks. Krzysztof Szymański, wikariusz z Rogóźna. W stan spoczynku przeszedł także proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Siennicy Nadolnej – ks. kanonik Franciszek Kamiński. A parafię po nim objął ks. dr Andrzej Kowalczyk, wikariusz z Dąbrowicy.

Z kolei proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Chełmie, ks. kanonik Andrzej Majchrzak, został proboszczem parafii pw. św. Marii Magdaleny w Łęcznej. Chełmską parafią pokieruje za niego ks. kanonik Krzysztof Maksymowicz.

Do zmian doszło także na stanowiskach wikariuszy. Ks. Mirosław Bucior z Kraśnika trafił do parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia w Krasnymstawie, ks. Piotr Kanak z parafii pw. Rozesłania Apostołów w Chełmie został przeniesiony na urząd wikariusza parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Lublinie, ks. mgr Wojciech Komosa został mianowany wikariuszem parafii pw. NMP Częstochowskiej Siedliszczu, ks. Tomasz Milo z parafii w Kaniem trafił do parafii pw. Matki Bożej Ostrobramskiej i św. Wojciecha w Wierzbicy, ks. Tomasz Musiej z urzędu wikariusza parafii NNMP w Chełmie przeszedł do Lubartowa, ks. Mariusz Myszak, który pracował w parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia w Krasnymstawie teraz będzie służy w parafii Michała Archanioła w Lublinie a ks. Kamil Pszenniak, który był wikariuszem w Siedliszczu, trafił do Łęcznej.

Neoprozbiterami w parafii NNMP w Chełmie zostali ks. Patryk Kułaga i ks. Damazy Soja.  (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here