Nowi pogranicznicy

54 nowo przyjętych funkcjonariuszy Straży Granicznej złożyło ślubowanie w Komendzie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. To największa w tym roku grupa osób przyjęta do służby w szeregach NOSG. Wsparcie przy ochronie granic się przyda.

Zbiórka odbyła się w asyście pocztu sztandarowego oraz obecności kadry kierowniczej NOSG. Rotę ślubowania odczytał gen. bryg. SG Jacek Szcząchor – komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, a błogosławieństwa nowym funkcjonariuszom udzielili: kapelan katolicki NOSG ks. ppłk SG Wiesław Kondraciuk oraz dziekan prawosławny SG ks. ppłk SG Adam Weremijewicz. 54 nowo przyjętych funkcjonariuszy SG, najbliższy czas spędzi w ośrodku szkoleniowym, aby po ukończonym kursie powrócić do służby w ochronie granicy państwowej.

Jest to największa w tym roku grupa osób przyjęta do służby w szeregach NOSG. Spotkanie było również okazją do wręczenia medali „Za zasługi dla Straży Granicznej” oraz „Za Długoletnią Służbę”.

W komunikacie NOSG czytamy, że służbę w SG może pełnić osoba o nieposzlakowanej opinii, która nie była karana za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystająca w pełni z praw publicznych, posiadająca co najmniej średnie wykształcenie, zdolność fizyczną i psychiczną do służby, gotowa podporządkować się szczególnej dyscyplinie, dająca rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych, posiadająca uregulowany stosunek do służby wojskowej (warunek nie dotyczy kobiet oraz absolwentów szkół wyższych), a także taka, która podda się procedurze kwalifikacyjnej i zda egzamin w jednym z ośrodków szkolenia SG. Szczegółowe informacje dotyczące naboru do służby znajdują się w znajdują się na stronie internetowej NOSG. (opr. mo, fot NOSG)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here