Nowi radni złożyli ślubowanie

Grzegorz Lubaś (w pierwszym rzędzie z lewej) w radzie miasta zasiada po raz pierwszy. Dla Zbigniewa Targońskiego (z prawej w górnym rzędzie) będzie to już szósta kadencja

Grzegorz Lubaś i Zbigniew Targoński – nowi radni klubu Krzysztofa Żuka, złożyli w ubiegłym tygodniu ślubowanie. To efekt wygaszenia mandatów Michała Krawczyka i Marty Wcisło, którzy niedawno zostali posłami Koalicji Obywatelskiej.


Wywodzący się z Sojuszu Lewicy Demokratycznej Grzegorz Lubaś objął mandat po Michale Krawczyku. Portal Samorządowy określa Lubasia jako „przedsiębiorcę związanego z rynkiem ochrony zdrowia”. Nowy radny jest absolwentem Akademii Rolniczej w Lublinie. Ukończył też m.in. zarządzanie zakładami opieki zdrowotnej i administracji zdrowiem publicznym w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji. W radzie jest debiutantem. W ubiegłorocznych wyborach samorządowych uzyskał 786 głosów. Ma 36 lat.

65-letni Zbigniew Targoński w poprzedniej kadencji był radnym Wspólnego Lublina, a wcześniej przez kilka kadencji zasiadał w radzie jako przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości. Obecnie jest wiceprezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie. Odpowiada za sprawy administracyjno-usługowe. – Ukończył studia magisterskie i doktoranckie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W latach 1998-2002 był członkiem Zarządu Miasta odpowiedzialnym m.in. za politykę mieszkaniową miasta i budownictwo komunalne. W latach 2003-2007 pełnił funkcję kierownika w Lubelskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej – czytamy na stronie internetowej wspolnylublin.com. W ubiegłorocznych wyborach zagłosowało na niego 456 osób.

Poznaliśmy też nowego przewodniczącego, a właściwie nową przewodniczącą klubu radnych Krzysztofa Żuka. Została nią Anna Ryfka. Wcześniej tę funkcję pełnił wspomniany M. Krawczyk. Klub Krzysztofa Żuka ma w radzie miasta 19 członków. Z kolei opozycyjny klub Prawa i Sprawiedliwości liczy 12 radnych.

Grzegorz Rekiel