Nowinki biletowe

O możliwość wprowadzenia w Lublinie, wzorem Wrocławia, 15-minutowego biletu komunikacji miejskiej za 2 złote zapytała prezydenta radna Małgorzata Suchanowska (PiS).

ZTM póki co nie przymierza się do tego rozwiązania, pracuje natomiast nad biletem elektronicznym, który będzie naliczał opłaty od liczby przejechanych przystanków.
– Pragnę zaproponować wprowadzenie nowego, 15-minutowego biletu za 2 zł od stycznia 2018 roku. Mieszkańcy czekają na rozwiązania, które mogą ekonomicznie usprawniać ich życie – interpelowała radna Suchanowska.
O sprawę zapytaliśmy lubelski Zarząd Transportu Miejskiego. – Funkcjonująca obecnie taryfa biletowa została zaakceptowana przez pasażerów. Nie mamy sygnałów dotyczących potrzeby wprowadzenia biletów czasowych o tak krótkim czasie ich ważności. Istniejąca siatka połączeń komunikacji miejskiej i funkcjonujący układ drogowy powodują, że bilet 15-minutowy umożliwiłby pokonanie jedynie stosunkowo krótkich odległości – mówi Anna Zalewska, podinspektor ZTM. – Nie mniej jednak ZTM w Lublinie przeprowadzi analizę proponowanej zmiany.
ZTM informuje też, że pracuje nad nowym biletem elektronicznym. – System „check in/out” sprowadza się do zasady „płacisz tyle, ile jedziesz” – dodaje Anna Zalewska.
Wdrożenie systemu przewidziano na 2019 rok. Zgodę na zmiany w taryfach biletowych wymagają akceptacji rady miasta. BCH

Piętnastominutowego biletu za 2 złote pasażerowie raczej się nie doczekają, ale za rok prawdopodobnie będą mogli korzystać z biletu elektronicznego