Nowy kierownik ZUS

Joanna Kamola zrezygnowała z kierowania chełmskim inspektoratem ZUS. Na razie jej miejsce zajął Robert Klimek, ale nowy kierownik ma być wybrany w konkursie.

Joanna Kamola kierowała inspektoratem ZUS w Chełmie od kilku lat. W październiku 2016 roku, gdy po zmianie władzy w kraju odwołano wszystkich dyrektorów regionalnych ZUS, spekulowano, że zmiany obejmą także podlegające im inspektoraty. Ale na kilka miesięcy temat ucichł. Wywołała go sama kierownik, gdy 1 lutego złożyła rezygnację.
– Jesteśmy wdzięczni za dotychczasową pracę pani Kamoli i cieszy nas, że nadal będzie mogła służyć swoim doświadczeniem w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych – komentuje jej rezygnację Zbigniew Wasąg, dyrektora Oddziału ZUS w Biłgoraju, któremu podlega chełmski inspektorat.
Regionalna rzecznik ZUS w województwie lubelskim, Małgorzata Korba, zapewnia, że praca chełmskiego inspektoratu przebiega bez zakłóceń. – Pełniącym obowiązki kierownika jest pan Robert Klimek, kierownik Wydziału Realizacji Dochodów w chełmskim inspektoracie – pisze rzecznik.
Nowy kierownik inspektoratu zostanie wybrany prawdopodobnie w konkursie. (bf)