Nowy rekord w gminie Chełm – prawie 50 000 zł!

Już po raz dziewiętnasty mieszkańcy gminy Chełm wzięli udział w WOŚP. W tym roku, jak w roku ubiegłym sztab zarejestrowany został jako gmina Chełm, z siedzibą w Stawie. Kwota zebrana przez sztab z roku na rok jest coraz wyższa. W tym roku łącznie zebrano prawie 50 tys. zł.

Kwestowało 115 wolontariuszy ze Stawu (którzy zebrali łącznie ok. 16 tys. zł), z Okszowa (zebrali prawie 13 tys. zł) i Stołpia (prawie 10 tys. zł ).

Największą kwotę zebrali: Wiktoria Winiarczyk (1303,65 zł), Wiktoria Włodarczyk (1238,55), Mateusz Abramek (1193,85), Hubert Sobczuk (1123,35). W dwóch miejscowościach odbyły się imprezy towarzyszące. W świetlicy w Stawie – zabawa taneczna dla dzieci, loteria fantowa, kiermasz ciast, licytacje, tatuaże, z czego uzyskano kwotę 7000 zł. W świetlicy w Żółtańcach można było posłuchać koncertu Jarosława Buczka, Zespołu I To I Owo, Grupy Ramm, jak również wziąć udział w konkursach i licytacji (kwota zebrana to 900 zł).

W sobotę w Chełmie odbył się też Parkrun, który wspierał sztab. Od początku koordynatorem działań jest Agnieszka Oleszczuk-Stachel (szef sztabu). W akcję bardzo aktywnie włączyli się też: Paweł Borys, Katarzyna Bisko-Mazurek, Magdalena Gałan, Anna Babiej, Anna Siermińska, Sylwia Kamińska, Honorata Trawińska-Sobczuk, Agnieszka Tołyż, Krystyna Nafalska, Jolanta Bakun, Wojciech Zera, Dorota Strzelecka, Monika Ciszek, Ryszard Mielniczuk i Mariusz Kuchta.

28. Finał WOŚP wsparło wielu sponsorów, również lokalnych, bez których nie udałoby się zorganizować imprezy. (-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here