Nowy sprzęt do zdalnej nauki

Gmina Kamień kupiła i przekazała do szkół podstawowych w Kamieniu i Strachosławiu 22 laptopy. Było to możliwe dzięki dotacji z rządowego programu „Zdalna Szkoła +”.

W pierwszej edycji programu finansowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 gmina Kamień otrzymała kwotę 44 990 zł i zakupiła 22 laptopy. W drugim naborze samorząd dostał taką samą dotację, ale sprzęt komputerowy podrożał i aby zakupić kolejne 22 laptopy z gminnej kasy dołożono do tego 13 750 zł.

– Dzięki środkom z obu grantów i dofinansowaniu urzędu gminy zakupiono 44 laptopy – mówi Dariusz Stocki, wójt gminy Kamień. – Oprócz tego podstawówki w Strachosławiu i w Czerniejowie otrzymały po 25 tablety z Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w ramach bezpłatnego, bezpiecznego i szybkiego internetu.

Poza kupionymi ostatnio laptopami szkoły gminne przekazały uczniom laptopy, które posiadały na wyposażeniu. Łącznie wypożyczono ponad 60 laptopów wraz z niezbędnymi akcesoriami, które służą dzieciom w nauce zdalnej. Wydany sprzęt wróci do szkół wraz z uczniami, gdy rozpocznie się nauka stacjonarna. (mo)