Nowy Volkswagen up! już w Polsce

Najnowszy Volkswagen up! jest teraz jeszcze bardziej kolorowy i jeszcze więcej potrafi – ma sportową stylistykę, bogatsze wyposażenie, daje więcej możliwości dopasowania swego wyglądu do upodobań właściciela i w nowatorski sposób współpracuje ze smartfonem. O wszystkich zaletach najmniejszego z Volkswagenów mogliśmy się przekonać na jego poznańskiej prezentacji.

 

Popularny maluch trafił właśnie do sprzedaży. Jest dostępny w nowych wersjach kolorystycznych, z nowymi obręczami kół, zmienionym wystrojem wnętrza oraz bogatym wyposażeniem podnoszącym komfort. Dla miłośników sprzętu audio zapewniającego najlepsze brzmienie przygotowano model specjalny up! beats z systemem nagłośnieniowym o mocy 300 W. Tak wyposażone auto otwiera kolejny rozdział w swojej historii – w ciągu minionych pięciu lat sprzedano 660.000 egzemplarzy, co sprawiło, że auto stało się jednym z najpopularniejszych małych samochodów w Europie. W minionym roku up! w Polsce, Niemczech, Danii i w Holandii zajął pierwsze miejsce w swojej klasie.

Wygląd

Już na pierwszy rzut oka w wyglądzie nowego modelu widać zmiany. Nowe reflektory z diodowymi światłami do jazdy dziennej, nowe zderzaki z inaczej poprowadzonymi ozdobnymi listwami z przodu i mocniej wyprofilowana maska silnika dodają autu większej dynamiki. up! wydaje się teraz szerszy i bardziej postawny. Nowe obręcze kół (o średnicy do 17 cali) oraz lusterka z wbudowanymi kierunkowskazami sprawiają, że również widziany z boku maluch Volkswagena prezentuje się inaczej. Z tyłu uwagę przyciągają nowe lampy oraz charakterystyczny dyfuzor.

Silniki

Dużą przyjemność prowadzenia, oprócz dwóch znanych silników benzynowych o mocy 44 kW/60 KM i 55 kW/75 KM, zapewnia teraz także dynamiczna jednostka 1.0 TSI osiągająca 66 kW/90 KM. Ten nowy, trzycylindrowy silnik ma największą moc spośród wszystkich stosowanych dotychczas w Volkswagenie up! i jest pierwszym, który wyposażono w bezpośredni wtrysk paliwa oraz turbosprężarkę. Dzięki tej jednostce nowy up! przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 10 sekund i rozwija prędkość maksymalną 185 km/h. Nie zużywa przy tym wiele paliwa – jedynie 4,4 l/100 km. Dla osób szczególnie ceniących oszczędność przygotowano model eco up! napędzany gazem ziemnym (moc silnika 50 kW/68 KM – dostępny na wybranych rynkach) oraz elektrycznego e-up! (60 kW/82 KM).

Wyposażenie i cena

Pod względem dopasowania wyglądu auta do upodobań właściciela up! nie ma sobie równych. Dzięki pomysłowo skomponowanym pakietom wyposażenia wybór jest bardzo bogaty. Do dyspozycji jest 13 kolorów nadwozia (w tym siedem nowych), 10 rodzajów naklejek dekoracyjnych, 10 wzorów ozdobnych paneli na deskę rozdzielczą i 7 nowych kolorów tapicerki – każdy z tych elementów można dobrać zależnie od wersji wyposażenia, korzystając z pakietów „kolorowy dach”, „design” albo „kolor”. Ceny modelu rozpoczynają się od 36 390 zł.