Nowy wicedyrektor DPS-u

Konrad Derkacz został zastępcą dyrektora Domu Pomocy Społecznej „Senior” w Różance. Wygrał konkurs. Był jedynym kandydatem.

W końcu stycznia dyrektor DPS-u rozpisał konkurs na swojego zastępcę. Wynikało to z zastrzeżeń pokontrolnych. Kontrole wykazały bowiem, że w tak dużym zakładzie pracy jak DPS w Różance funkcjonowanie samodzielnie dyrektora bez kogoś do zastępstwa jest nie tylko uciążliwe, ale i niezgodne z przepisami. DPS zatrudnia ponad stu pracowników i ma ponad dwustu pensjonariuszy. Przed kilkoma laty dyrektor Andrzej Lis miał zastępcę. Byłą nią Wanda Czubacka, związana z lewicą. Odeszła jednak z pracy w atmosferze sądowych procesów. Od tamtej pory A. Lis rządził DPS-em samodzielnie.
Nowy wicedyrektor Konrad Derkacz ma 41 lat. Jest członkiem PO. W ostatnich wyborach samorządowych startował bez powodzenia do Rady Miejskiej we Włodawie. Do początku ub.r. pracował jako zastępca kierownika włodawskiego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jednak po dojściu do władzy PiS jesienią 2015 r. miało miejsce „czyszczenie” rządowych agencji. Tym samym kariera K. Derkacza w ARiMR musiała się zakończyć.
DPS podlega włodawskiemu starostwu. (pk)