NOYEN inwestuje na Felinie

NOYEN planuje rozbudowę swojej fabryki na Felinie i zwiększenie zatrudnienia

Lubelska spółka NOYEN, zajmująca się produkcją innowacyjnych urządzeń myjących oraz chemii przemysłowej, planuje rozbudowę swojej fabryki przy ul. Braci Krausse w strefie na Felinie. Inwestycja ma wystartować jeszcze w tym roku i być gotowa za trzy lata. Prace pochłoną ok. 30 mln zł. Rozbudowa zakładu pozwoli zwiększyć produkcję i zatrudnienie.

– Nowa inwestycja wynika z dynamicznego rozwoju firmy. W NOYEN już dziś tworzymy kompleksowe rozwiązania z zakresu mycia przemysłowego. Dzięki wiedzy, ponad 20-letniemu doświadczeniu i oferowanym nowoczesnym produktom obecnie projektujemy rozwiązania dla klientów z całego świata. Inwestycja będzie się składać z dwóch części. Pierwszą z nich jest rozbudowa hali produkcji urządzeń. W drugiej części planujemy budowę nowej hali produkcji chemii i usług mycia przemysłowego. W związku z rosnącym zainteresowaniem naszymi produktami chcemy zwiększyć naszą produkcję i rozpocząć realizację nowych usług z zakresu mycia przemysłowego – mówi Daria Raganowicz, specjalista ds. marketingu NOYEN Sp. z o.o.

Inwestor dostał właśnie pozwolenie na budowę i niebawem rusza z inwestycją. – Wydanie pozwolenia na budowę poprzedziła procedura wydania decyzji środowiskowej, w trakcie której stwierdzono, że przedsięwzięcie nie wywrze istotnego oddziaływania na środowisko zarówno podczas realizacji jak i eksploatacji – mówi Monika Głazik z Urzędu Miasta Lublin. – Przedsięwzięcie nie będzie powodować przekroczeń standardów jakości powietrza, nie przewiduje się znaczącego negatywnego wpływu na środowisko związanego z emisją odpadów oraz istotnego oddziaływania na klimat akustyczny – dodaje M. Głazik.

Inwestycja będzie prowadzona w czterech etapach. W pierwszym powstanie hala produkcji chemii i usług mycia przemysłowego z instalacjami wewnętrznymi, hala produkcji urządzeń z instalacjami wewnętrznymi, budynek socjalno-biurowy, wiaty na urządzenia, drogi dojazdowe i parkingi. W drugim etapie przewidziano wykonanie przebudowy istniejącej hali produkcyjno-magazynowej, w trzecim powstanie nowy budynek biurowy, zaś w czwartym podziemny zbiornik na alkohol.

Inwestor, który dziś zatrudnia blisko 120 osób i jest uważany za jednego z najlepszych pracodawców na Lubelszczyźnie (był zdobywcą Diamentu Forbesa i nominowany do tytułu Top Pracodawca Polski Wschodniej) już dziś zapowiada, że w związku z rozbudową planuje zwiększyć zatrudnienie. – W nowej przestrzeni produkcyjno-laboratoryjnej powstaną miejsca pracy m.in. dla technologów i inżynierów. To na pewno dobra wiadomość dla mieszkańców Lublina i okolic, ponieważ zależy nam na stworzeniu miejsc dobrze płatnej pracy. Zatrudnienie w naszej firmie wzrośnie o około 10% – informuje Daria Raganowicz z NOYEN Sp. z o.o.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here