Na nudę nie było czasu

Dzieci i młodzież z terenu gminy Hańsk nie miały czasu na nudę. Dzięki wakacyjnym zajęciom organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną w Hańsku oraz Dom Kultury w Dubecznie mogli nie tylko kreatywnie spędzić czas, ale także rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Uczestnicy zajęć wakacyjnych brali udział w spotkaniach artystycznych: tworzenia świec żelowych, dekorowania notesów metodą scrapbooking, tworzenia gier – wiklinowe bierki oraz bransolet przyjaźni, malowaniu palcami oraz kredą, batiku – zdobienie tkanin za pomocą wosku oraz wiele innych. W czasie wakacji odbywały się rajdy rowerowe, zabawy wodne na Orliku, dzień baniek mydlanych, zajęcia taneczne, turnieje na Xbox oraz gier planszowych. Warsztat pracy DJ-a można było poznać podczas zajęć z DJ-em Jokerem. Ponadto w świetlicach wiejskich w Kulczynie, Rudce Łowieckiej oraz Osowie dzieci miały okazję wziąć udział w głośnym czytaniu i zabawach rekreacyjnych. Był także czas na zajęcia edukacyjne „Przyjaciele pszczół”, w programie których znalazły się warsztaty plastyczne (malowanie pszczółek na kamieniach oraz tworzenie ula), a także pszczele ciekawostki dla dużych i małych oraz degustacja miodu.
Największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty sztuki cyrkowej przeprowadzone przez instruktorów Fundacji Sztukmistrze z Lublina. Dzieci poznały tajniki żonglowania chustkami i piłeczkami, kręcenia talerzami oraz diabolo. (b)