O Microsofcie w Lublinie

Znawcy programowania i nowych technologii z całego świata zjechali do Lublina na prestiżową konferencję Microsoft Export Summit 2016. Czwarta edycja pod patronatem komputerowego giganta odbyła się 9 listopada w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym.
Odwiedzający Park mieli do dyspozycji cztery sale tematyczne: wiedzy, umiejętności, technologii i inspiracji. W pierwszej odbywały się wykłady na temat administrowania systemami Windows, architektury tzw. Internetu rzeczy (Internet of Things) czy też platformy Xamarin pod kątem programowania aplikacji mobilnych. Sesja na temat technologii miała naświetlić programistom jak efektywniej wykorzystywać technologię Microsoft Business Intelligence oraz jak programować na serwerze SQL.
W sali umiejętności wykład kierowano do administratorów baz danych. O tym, że zwykłe, nieefektywne bazy danych dobrze zastąpić technologią Machine Learning przekonywał Michał Kołodziejski. Przykładem na dopasowanie najbardziej zainteresowanych klientów jest zdobywanie ich danych np. z Allegro, stacji BP czy sieci Empik. CH