O solarach w ratuszu

Szczegółowe warunki uczestnictwa w projekcie oraz wysokość wkładu własnego w zależności od tego, który rodzaj instalacji będzie montowany – to główne tematy pierwszych spotkań informacyjnych dla osób zainteresowanych montażem kolektorów słonecznych, które odbyły się we włodawskim ratuszu.

– Wielu mieszkańców pytało na jakim etapie jest realizacja projektu związanego z montażem kolektorów słonecznych w naszym mieście – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński – Aby nie odpowiadać każdemu z osobna postanowiliśmy zaprosić zainteresowanych na spotkanie. Najważniejsza informacja jest taka, że już w maju poznamy wyniki przetargu i wtedy będziemy mogli przystąpić do najważniejszego etapu realizacji projektu oraz montażu solarów.
Zgodnie z założeniami projektu w ciągu dwóch lat w mieście zostaną zamontowane 393 solary. 197 instalacji jeszcze w tym roku zostanie zamontowanych u osób, które jako pierwsze podpiszą umowę i wpłacą zaliczkę. Kolejne spotkania w sprawie solarów odbędą się w bieżącym tygodniu.
Zakup i montaż zestawów solarnych będzie możliwy dzięki projektowi „Włodawa – miasto z energią” przygotowanemu przez włodawski ratusz. Na jego realizację miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości 3 094 261,07 zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. (a)