O wielkich zmianach dla małych firm w Chełmie

„Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany” – to hasło ogólnopolskich spotkań informacyjnych dla przedsiębiorców i urzędników o zmianach, które przynosi reforma prawa gospodarczego, w tym Konstytucja Biznesu. 4 czerwca w Chełmie – Hotel Kamena, al. Armii Krajowej 50, godz. 11.00 – z przedsiębiorcami spotkają się m.in. Mariusz Haładyj, podsekretarz stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii oraz Andżelika Możdżanowska, pełnomocnik rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

– Konstytucja Biznesu – stanowiąca zasadniczy element naszego pakietu zmian – jest odpowiedzią na niedoskonałość dotychczasowych regulacji, które nie były w stanie w pełni zrealizować gwarancji dotyczących wolności gospodarczej, zapisanych w Konstytucji RP. Razem z pakietem „100 zmian dla firm” oraz rozwiązaniami rozszerzającymi zachęty inwestycyjne na terenie całej Polski tworzą spójny system wspierania przedsiębiorczości. Ułatwienia obejmują również stosowanie prawa podatkowego oraz zamówień publicznych – mówi premier Mateusz Morawiecki.

Ułatwienia dla biznesu

Nowe przepisy zwiększają pewność i przewidywalność stosowania prawa, pobudzają inwestycje, znoszą lub ograniczają obciążenia biurokratyczne, przeciwdziałają powstawaniu zatorów płatniczych i przyspieszają odzyskiwanie długów. Od początku 2017 r. wprowadzono już kilkaset zmian korzystnych dla prowadzenia działalności gospodarczej.

– Zmiany, które wprowadziliśmy w ostatnim czasie dla poprawy prowadzenia biznesu w Polsce to konkretne narzędzia, zarówno dla przedsiębiorców, jak i dla urzędników do zbudowania na nowo partnerskich relacji pomiędzy biznesem a administracją. Jednak same przepisy nie wystarczą. Trzeba je jeszcze wdrożyć, zaszczepić w codziennej praktyce. Dlatego będziemy pokazywać obu stronom, jak nowe prawo stosować oraz jakie korzyści w codziennym funkcjonowaniu mogą im przynieść wprowadzone rozwiązania – podkreśla Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

Porozmawiaj z ekspertami

W strefie informacyjnej podczas spotkań na pytania uczestników odpowiadać będą eksperci z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Finansów, Krajowej Administracji Skarbowej, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich oraz Banku Gospodarstwa Krajowego, Urzędu Zamówień Publicznych. Swoje stoisko informacyjne będą mieli także eksperci z Ministerstwa Cyfryzacji, którzy będą informowali o RODO.

Organizatorem cyklu konferencji jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wraz z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii. Partnerami – Ministerstwo Finansów, Krajowa Administracja Skarbowa, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju,  Pełnomocnik Rządu ds. MŚP, Urząd Zamówień Publicznych, Urząd Dozoru Technicznego, Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych SA.

Szczegółowe informacje o konferencjach i wielkich zmianach dla firm znaleźć można pod adresem: http://prawodoprzedsiebiorczosci.parp.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here