O zdrowiu psychicznym wiedzą wiele

(10 października) We włodawskim starostwie odbył się finał etapu powiatowego V Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Wzięli w niej udział finaliści z trzech szkół ponadpodstawowych z powiatu: I LO we Włodawie, ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie oraz z ZS Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce-Osadzie. Zwyciężyła – podobnie jak w poprzednim roku – Beata Biedzińska z I LO we Włodawie.

Olimpiadę otworzył gospodarz Adam Panasiuk – wicestarosta powiatu włodawskiego. W jury zasiedli przedstawiciele z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Celem Olimpiady jest poszerzenie wiedzy w zakresie szeroko pojętego zdrowia psychicznego, czyli realizacja Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego i Powiatowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego.
W etapie regionalnym startowało 10 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu włodawskiego. Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani, walka była zacięta, mimo że pytania testu nie były łatwe, jury musiało zarządzić dogrywkę.
Ostatecznie do etapu regionalnego, który odbędzie się w Lubartowie 21 października zostali zakwalifikowani: B. Biedzińska, Marcin Brożek (I LO) i Malwina Gaj (ZSZ nr 1 i II LO – Technikum).
Dyplomy, nagrody rzeczowe i upominki ufundowało Starostwo Powiatowe we Włodawie. (-)