Obietnice dla studentów

– Zobowiązuję się do tego, aby jak najlepiej reprezentować środowisko studenckie, dbać o jego interesy. Sprzeciwiamy się takim inicjatywom, jakie były za czasów PO – powiedział na inaugurację roku akademickiego Jan Kanthak, kandydat PiS w nadchodzących wyborach do Sejmu RP z okręgu nr 6.


– Wiem, jak ważne jest, aby dbać o przyszłość studentów. PiS robi wszystko, co w naszej mocy, aby pomagać ludziom młodym. Niedawno weszła ustawa wprowadzająca zerowy PIT dla młodych (do 26. roku życia – przyp. aut.). Dzisiaj (1 października – aut.) jest pierwszy dzień obniżonej stawki podatkowej z 18 do 17 procent – wyliczał Kanthak. – Sprzeciwiamy się takim inicjatywom, jakie były za czasów Platformy Obywatelskiej, kiedy były postulaty, aby odebrać zniżki studentom czy wprowadzona została opłata za drugi kierunek studiów, co zostało przez Trybunał Konstytucyjny uznane za niekonstytucyjne – dodał kandydat PiS.

Jan Kanthak spotkał się z przedstawicielami samorządów studenckich. Rozmawiał z przedstawicielami Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Politechniki Lubelskiej i Uniwersytetu Przyrodniczego. – Poznałem postulaty środowisk studenckich, nie są mi one obce, ponieważ do niedawna byłem sam studentem. Zobowiązuję się do tego, aby jak najlepiej reprezentować środowisko studenckie, dbać o ich interesy – zapewniał J. Kanthak, dodając, że „najważniejsze jest, aby studenci po studiach mieli gwarancję dobrze płatnej i perspektywicznej pracy”.

Życzenia studentom z okazji inauguracji roku akademickiego złożył również Sebastian Trojak, członek zarządu województwa lubelskiego. Prosił, aby „studenci ze swoimi problemami kierowali się do urzędu marszałkowskiego”. – Będziemy się starali te problemy rozwiązywać – zapowiedział S. Trojak. Grzegorz Rekiel