Od roku czekają na obiecaną latarnię

Miastu przez rok nie udało się zamontować dodatkowej lampy na latarni przy przejściu

Mieszkańcy osiedla domków jednorodzinnych w dzielnicy Rury od dawna wskazywali na potrzebę poprawy oświetlenia na skrzyżowaniu ul. Zachodniej z ul. Rury. Kiedy pod koniec 2019 roku znaleźli wsparcie ze strony radnego Stanisława Brzozowskiego (PiS), który upomniał się o tę drobną inwestycję w ratuszu, wydawało się, że problem zostanie w końcu rozwiązany….


– Informuję, że Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie zleci montaż dodatkowej oprawy oświetleniowej na słupie nr 5 przy ul. Zachodniej – obiecał w odpowiedzi na wystąpienie radnego Artur Szymczyk, zastępca prezydenta miasta.

Tyle, że do dziś obietnica nie jest zrealizowana, choć jej koszt nie przekracza 2 tys. zł, a jej wykonanie zajęłoby monterom maksymalnie kilka godzin.

Stanisław Brzozowski już kilkukrotnie przypominał urzędnikom o obietnicy zastępcy prezydenta, jednak jego kolejne pisma są zbywane informacją „o wcześniej udzielonej odpowiedzi”. Sytuacja ta dziwi tym bardziej, że miasto już wcześniej podjęło decyzję, że tzw. doświetlenie wykonane na istniejącym słupie energetycznym w tym rejonie będzie ostatnim takim w mieście, ze względu na uwarunkowania formalne pomiędzy Urzędem Miasta, a PGE Dystrybucją S. A., do której należy infrastruktura energetyczna.

Przedstawiciele magistratu zapewnili nas, że pamiętają o tym zadaniu i zostanie ono zrealizowane, jednak obecnie zostało zawieszone w związku z trwającą pandemią. Brak jest jednak precyzyjnego terminu montażu wnioskowanej lampy. – Ze względu na konieczność realizacji szeregu istotnych prac dotyczących oświetlenia oraz biorąc pod uwagę aktualną sytuację finansową miasta, na którą znaczący wpływ ma epidemia Covid-19, montaż oprawy oświetleniowej na słupie przy ul. Zachodniej i ul. Sowińskiego został przesunięty w czasie. Do realizacji tego zadania wrócimy, bo w pierwszej kolejności musimy zrealizować pilniejsze prace w zakresie funkcjonowania systemu oświetleniowego – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here