Odbiór mieszkania w Lublinie – jak wybrać odpowiednią firmę?

Sfinalizowanie zakupu własnej nieruchomości nie oznacza, iż można się już do niej wprowadzić. Konieczny jest jeszcze odbiór mieszkania, czyli ostatni, ale bardzo ważny krok do wejścia w posiadanie lokalu. Stan odbieranej nieruchomości możemy sprawdzić samodzielnie, jednak znacznie lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firmy specjalizującej się w odbiorach mieszkań. Dla osób mieszkających w Lublinie odbiór mieszkania z wsparciem profesjonalnej firmy uchroni je przed przeoczeniem błędów i usterek, które mogą narazić posiadacza na znaczne koszty. Dlaczego warto robić odbiory mieszkań z pomocą specjalistów?

Odbiór mieszkania w Lublinie

Odbiór techniczny mieszkania to nie tylko dokładne oględziny, ale także szczegółowa analiza dokumentacji. Do określenia prawidłowości wykonania pomieszczeń w domu lub mieszkaniu niezbędne są odpowiednie narzędzia. W trakcie odbioru mieszkania korzystamy zarówno z prostych narzędzi, takich jak łaty, poziomnice czy kątowniki, jak tych wykorzystujących nowoczesne rozwiązania techniczne, takich jak dalmierze, pirometry czy wilgotnościomierze. Odbiór mieszkania w Lublinie to również badanie termowizyjne, dzięki któremu firma wykonująca odbiór domu jest w stanie wykryć mostki termiczne czy przeciekającą instalację CO czy wodno kanalizacyjną. Odbiór z inżynierem pozwoli na wykorzystanie jego wiedzy i doświadczenia do uniknięcia konieczności dodatkowych napraw i remontów po przekazaniu kluczy do lokalu.

Odbiór mieszkania – jak wybrać dobrą firmę?

Wybierając firmę, świadczącą usługi odbioru mieszkań, warto poznać opinie na jej temat, wyrażane przez klientów na internetowych forach. Pracownicy firmy powinni być odpowiednio przeszkoleni zgodnie z obowiązującymi normami, co jest o tyle istotne, iż normy oraz przepisy regulujące odbiory mieszkań ulegają często zmianom. Warto wspomnieć, iż podmiot realizujący usługę odbioru powinien działać legalnie, co może mieć istotne znaczenie w przypadku ewentualnego wejścia w spór z deweloperem. Ważne jest także, by wizyta inżyniera odbyła się w najkrótszym możliwym czasie, a czas oczekiwania na usługę odbioru mieszkania nie przedłużała się w nieskończoność.

Jak wyglądają odbiory mieszkań?

Odbiór mieszkania w Lublinie rozpoczyna się od umożliwienia inżynierowi zapoznania się z dokumentacją architektoniczna mieszkania. Jest to istotne ze względu na fakt, iż przy odbiorze mieszkania inżynier sprawdzi nie tylko usterki, ale także zgodność instalacji z projektem. Sprawdzany jest także metraż mieszkania, gdyż ma on duży wpływ na cenę nieruchomości. Inspektorzy budowlani podczas odbiorów technicznych korzystają z certyfikowanych narzędzi, dzięki czemu wszystkie pomiary są niezwykle dokładne. Zauważone usterki i niezgodności wpisywane są do protokołu odbioru.

Materiał partnera