Odchodzi komendant

Od dawna mówiło się o tym, że mł. insp. Konrad Piziorski na stanowisku komendanta chełmskiej policji jest tylko „na chwilę”. Już wiadomo, że za kilka dni odchodzi do Lublina.

 

– Potwierdzam, że w najbliższym czasie w Komendzie Miejskiej Policji w Chełmie oraz w kilku innych jednostkach policji nastąpią zmiany na stanowiskach komendantów powiatowych lub zastępców. Obecnie czekamy na opinie ze starostw – mówi podkom. Andrzej Fijołek z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.
Mł. insp. Konrad Piziorski trafił do Chełma w styczniu 2015 roku. Przed tym był komendantem zamojskiej jednostki. Od dłuższego czasu w środowisku chełmskich mundurowych mówiło się o tym, że Piziorski nie przyszedł tutaj na stałe, a na chwilę – by przeprowadzić czystkę i przejść do jednostki w Lublinie, gdzie mieszka razem z rodziną. Podwładni obstawiali, że zmiany zajdą po ok. 1,5 roku.

– Zamiany na szczeblach kierownictwa są rzeczą naturalną i nie należy dopatrywać się w nich żadnych ukrytych intencji – komentuje podkom. Fijołek.
Oficjalnie jednak K. Piziorski od 1 grudnia przejdzie do tzw. dyspozycji Komendanta Wojewódzkiego, a na stanowisku komendanta chełmskiej policji zastąpi go dotychczasowy komendant z Włodawy – insp. Mariusz Siegieda. Za to Wioletta Pawluk, naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Chełmie, przejdzie na stanowisko komendanta we Włodawie. (pc)