Odczarowali jesień, oczarowali publiczność

Tłumy lublinian podziwiały w niedzielę, 6 bm. w Galerii Olimp pokaz mody, jaki przygotowali seniorzy w ramach akcji „Odczaruj Jesień Życia”. Starsi mieszkańcy naszego miasta ruszyli na wybieg w blasku reflektorów i fleszy, dając dowód tego, że można się dobrze bawić w każdym wieku.
Stylizacje przygotowała dla nich Renata Chmielewska. Seniorzy wystąpili tego dnia w eleganckich strojach wizytowych, wieczorowych, oficjalnych i klasycznych stylizacjach biznesowych oraz w zestawach casual i ubiorach codziennych. Pokazali licznie zgromadzonej publiczności, że pięknym i modnie ubranym można być w każdym wieku, Publiczność nagrodziła ich za energię i uśmiech gromkimi brawami. Seniorzy, którzy odwiedzili centrum handlowe, mogli nie tylko oglądać na wybiegu swoich rówieśników, ale znaleźć także coś dla siebie w stworzonym na tę okazję Miasteczku dla Seniora.

Skorzystać mogli z profesjonalnych porad kosmetyczki, fryzjera, stylisty, wizażysty czy dietetyka. Stan ich zdrowia sprawdzali tego dnia studenci Uniwersytetu Medycznego w Lublinie z Organizacji Młodych Medyków, wykonując pomiar glukozy, ciśnienia czy sprawdzając stan masy ciała. Swoje stoiska miały również lubelskie organizacje, takie jak: Lubelskie Centrum Aktywności Obywatelskiej, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Lublinie, Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy w Lublinie oraz Klub Przyjaciół Chorych na Parkinsona. Tegoroczną edycję uświetniła swoim występem Grupa Taneczna „Flow”, działająca przy Lubelskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Wydarzenie, które przyciągnęło do Galerii Olimp tłumy lublinian, już po raz trzeci zorganizowali prezydent Lublina Krzysztof Żuk oraz Społeczna Rada Seniorów.(EM.K.)