Oddał majątek za opiekę

Sześć hektarów dobrej klasy ziemi wraz z budynkami oddał gminie Hanna mieszkaniec Nowego Holeszowa. Swój majątek zapisał w zamian za zapewnienie mu dożywotniej opieki w DPS. W ostatnim czasie to drugi taki przypadek w gminie. Kilka lat temu podobnie postąpiła mieszkanka Konstantyna. Jej dom jest dzisiaj świetlicą wiejską.

Mieszkaniec Nowego Holeszowa nie miał rodziny ani bliskich. Ze względu na wiek i stan zdrowia postanowił, że ostatnie lata życia spędzi w godziwych warunkach na zasłużonej emeryturze. Porozumiał się z gminnymi władzami, z którymi w ubiegłym tygodniu podpisał akt notarialny, wedle którego pozbywa się na rzecz gminy swojego majątku w postaci ok. 6 hektarów ziemi wraz z zabudowaniami. W zamian gmina Hanna zobowiązuje się dożywotnio pokrywać koszty pobytu mężczyzny w Domu Pomocy Społecznej „Senior” w Różance.

– To umowa korzystna dla obu stron – mówi wójt Grażyna Kowalik. – Dla tego człowieka, bo będzie miał zapewnione godziwe warunki już do końca życia, i dla nas, bo ze sprzedaży tej nieruchomości istotnie wzbogacimy nasz budżet, dzięki czemu będziemy mieli więcej środków na inwestycje. Jest jeszcze inna, może nieoczywista wartość takiej transakcji. Imię tego człowieka będzie na długo zapamiętane tak jak kobiety, która kilka lat temu, na podobnych zasadach, przekazała nam swoje gospodarstwo wraz z domem.

Dzisiaj w tym budynku w Konstantynie znajduje się świetlica wiejska, z której korzystają praktycznie wszyscy mieszkańcy, a ciągnik należący niegdyś do jej męża do dzisiaj służy nam do przeróżnych prac, głównie porządkowych – tłumaczy Kowalik. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here