Odkrywaj Lublin wirtualnie

Trwa 9. edycja Sezonu Lublin. W tym roku z powodu epidemii koronawirusa impreza ma formę wirtualną.


Sezon Lublin to organizowane od 2012 roku wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez miejskich. Pozwala mieszkańcom Lublina i turystom „w niecodzienny sposób odkrywać historię, piękno i tajemnice miasta”. W tym roku po raz pierwszy Sezon Lublin odbywa się w formie wirtualnej. – Partnerzy Sezonu Lublin prezentują swoją ofertę w formie nagrań wideo, zachęcając do odwiedzenia Lublina skorzystania z ich usług. W ramach sezonu przygotowano 40 nagrań filmowych dedykowanych atrakcjom miasta – tłumaczy Justyna Góźdź z biura prasowego ratusza.

Nagrania prezentują Lublin z „różnych perspektyw”. Poświęcone są miastu, a także konkretnym zabytkom czy restauracjom. „Legendy Lublina”, „Malowniczy Lublin”, „Regionalne Muzeum Cebularza” czy „Mandragora” – to tylko niektóre z filmowych propozycji. Z kolei na „Spacer po Lublinie” zaprasza Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta ds. kultury sportu i partycypacji, która użyczyła swojego głosu na potrzeby nagrania. – Sezon Lublin jest doskonałym zaproszeniem do naszego miasta i okazją do poznania nie tylko samego Lublina, ale także przewodników, którzy po nim oprowadzają. Formuła nagrań wideo sprawia, że możemy zdalnie odbywać spacery po Lublinie i poznawać jego historię oraz legendy – tłumaczy.

Materiały wideo można znaleźć na stronie internetowej www.sezon.lublin.eu oraz na kanale „Turystyczny Lublin” na Youtube. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here