Odkurzacz posprząta nasze miasto

Mobilny odkurzacz Glutton już pracuje na ulicach naszego miasta

Lubelska spółka Kom-Eko zakupiła innowacyjny, mobilny odkurzacz Glutton do utrzymania czystości w mieście.


To pierwsze tego typu urządzenie na wschodzie Polski.

Dokładnie sprząta zarówno odpady przemysłowe, jak i miejskie, np. szkło, papier, plastik, czy elementy metalowe do średnicy 12,5 cm. Duża wydajność, ergonomia oraz bezpieczeństwo użytkowaniu to niewątpliwe atuty tego urządzenia.

Dzięki swoim rozmiarom doskonale sprawdza się na wąskich chodnikach, uliczkach, skwerach itp., w których nie ma możliwości użycia większych maszyn. Jest bardziej efektywny i prawie 4-krotnie szybsze w działaniu niż zamiatania ręcznego.

– Od początku naszej działalności duży nacisk kładziemy na ochronę środowiska. Zakupione przez nas urządzenie idealnie wpisuje się w politykę ekologiczną miasta. Działa dzięki akumulatorom, w związku z czym nie emituje żadnych zanieczyszczeń i jest w 100% przyjazne dla środowiska – mówi Ireneusz Zimoch, wiceprezes zarządu Kom-Eko

Dodatkowa zaleta urządzenia to również długi czas działania – aż do 12 godzin bez przerwy. Odkurzacz jest bardzo cichy, dlatego może pracować nawet nocą, nie powodując dyskomfortu dla użytkowników oraz mieszkańców. Jest lekki oraz bardzo łatwy w obsłudze, a przy tym wysoce skuteczny w usuwaniu zanieczyszczeń. Można go zobaczyć m.in. na placu Litewskim, Starym Mieście, jak również w Ogrodzie Saskim.

Kom-Eko nieustannie inwestuje w nowoczesny, ekologiczny sprzęt, ale nie rezygnuje także z tradycyjnych, sprawdzonych rozwiązań. Na Starym Mieście można ponownie zobaczyć stylizowany pojazd konny do zbierania odpadów.

– Od ponad 10 lat nasza „eko- bryczka” doskonale wpisuje się latem w krajobraz tej dzielnicy i co roku wzbudza duże zainteresowanie zarówno turystów, jak i mieszkańców – dodaje Ireneusz Zimoch.

Spółka zapowiada kolejne inwestycje, które mają na celu poprawić jakość życia w mieście.
KB