Odmiany Lubartowskiej ciąg dalszy

Wymiana na kolejnym odcinku ulicy Lubartowskiej ma się rozpocząć już w tym tygodniu

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie podpisał umowę z firmą PPHU ANBUD Rafał Król na remont kolejnego fragmentu chodników wzdłuż ul. Lubartowskiej. Tym razem chodzi o odcinek między al. Tysiąclecia, a skrzyżowaniem z ul. Probostwo.


Wybrany w przetargu wykonawca na placu budowy powinien pojawić się jeszcze w tym miesiącu, a prace zakończyć do 13 maja. Zlecenie warte jest niespełna 145 tys. zł. Obejmuje wymianę starych krawężników i płytek na szarą kostkę brukową typu „Holland”. Na takie rozwiązanie część mieszkańców kręci jednak nosem, podnosząc, że nowe trotuary w tak newralgicznym punkcie miasta powinny być wykonane z dużych płyt chodnikowych, tak jak przy sąsiedniej al. Tysiąclecia czy też dalszym odcinku ul. Lubartowskiej w kierunku deptaka. Urzędnicy tłumaczą jednak, że chcieli dostosować wzór nawierzchni do tego, jaki kilka lat temu zastosowano na dalszym odcinku drogi w kierunku skrzyżowania z ul. Unicką.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku miasto kosztem ponad 600 tys. zł wymieniło chodniki przy ul. Lubartowskiej na odcinku od al. Tysiąclecia do ul. Bajkowskiego. Tu połamane płytki zastąpiono betonowymi płytami 50×50 cm w kolorze żółtym.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here