Odnowili przysięgę podczas Złotych Godów

Piętnaście par małżeńskich z gminy Kamień świętowało 50-lecie pożycia małżeńskiego. Podczas uroczystości jubilaci odnowili przysięgę małżeńską i otrzymali okolicznościowe medale.

Małżonkowie odnowili przysięgę podczas nabożeństwa w kościele parafialnym w Kamieniu. Następnie, podczas ceremonii w miejscowej podstawówce Dariusz Stocki, wójt gminy Kamień, wręczył jubilatom medale przyznane przez Prezydenta RP za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Uroczystość uatrakcyjniły występy zespołów śpiewaczych „Koral” i „Rosa” oraz inscenizacja w wykonaniu uczniów szkoły w Kamieniu, przygotowana pod nadzorem Anny Kozyrskiej i Agaty Skibińskiej.

Złote Gody obchodzili: Janina i Lucjan Czyżowie, Romualda i Władysław Dyczkowscy, Maria i Józef Jarmułowie, Leokadia i Stanisław Koszelewscy, Anna i Ryszard Kryszczukowie, Teresa i Jan Linkiewiczowie, Irena i Bogusław Michalczukowie, Marianna i Szczepan Rudzccy, Krystyna i Jan Sawiccy, Stanisława i Deonizy Stafińscy, Barbara i Henryk Strelczukowie, Zofia i Stanisław Szykułowie, Halina i Marian Ślebiodowie, Danuta i Tadeusz Ustapiukowie, Stanisława i Jerzy Witkowscy. Jubilatów, którzy nie mogli uczestniczyć w uroczystości, odwiedzono w domach i wręczono im przyznane odznaczenia. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here