Odszkodowania za suszę i gradobicie

Od 250 zł do 1000 zł do hektara dostaną rolnicy, których uprawy ucierpiały w tym roku z powodów suszy i innych klęsk żywiołowych. Wnioski i odszkodowania wraz z kopią protokołu z oszacowania szkód należy składać w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Ustalone przez ministra rolnictwa stawki pomocy uzależnione są od zniszczeń w uprawach i liczby posiadanych zwierząt w przypadku rolników posiadających użytki zielone. 1000 zł do hektara otrzymają ci rolnicy, których uprawy ucierpiały w wyniku suszy, powodzi, gradobicia itp. w co najmniej 70 procentach i ci, którzy mają więcej niż 0,3 tzw. sztuki dużej jednostki przeliczeniowej zwierząt na hektar (bydło, owce, kozy, konie).

500 zł do hektara dostaną rolnicy, których uprawy zniszczone zostały w 30-70 proc. a 250 zł ci, którzy ucierpieli najmniej (poniżej 30 proc. strat w uprawach). Formularze wniosków o udzielenie pomocy dostępne są na stronie internetowej ARiMR a należy je składać, wraz z kopią protokołu z oszacowania szkód, w biurach powiatowych ARiMR. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here