Odznaczenia i awanse dla strażaków

(5 grudnia) W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której najlepsi druhowie zostali docenieni. Posypały się nagrody i awanse z okazji Święta Niepodległości.

Nagrodę Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji otrzymał asp. Rafał Bereza. Podczas ceremonii nadane zostały też wyższe stopnie służbowe. Na stopień ogniomistrza awansowali: mł. ogn. Maciej Żukowski, mł. ogn. Paweł Krystynek, mł. ogn. Rafał Pitak. Na stopień młodszego ogniomistrza: st. sekc. Jakub Kowalczuk, st. sekc. Marcin Tomaszewski.
Komendant Miejski PSP, bryg. Zbigniew Raźniewski, dokonał uroczystego ślubowania wstępującego do służby przygotowawczej strażaka Piotra Ryszkiewicza. Przez następne miesiące, od grudnia do lipca, strażak odbędzie szkolenie podstawowe w zawodzie w Szkole Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy.
Podziękowania za długoletnią i oddaną służbę otrzymał st. ogn. Andrzej Bielesza, który z końcem listopada przeszedł na świadczenie emerytalne po 35 latach służby i pracy.
W spotkaniu uczestniczyli: st. bryg. Szczepan Goławski, zastępca lubelskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Lublinie, Kazimierz Smal i wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Lublinie, a także funkcjonariusze i pracownicy cywilni chełmskiej komendy straży pożarnej. Korzystając z okazji, szef chełmskich strażaków skierował podziękowania w stronę st. bryg. Goławskiego za przyznane przez komendanta głównego i wojewódzkiego nagrody dla naczelników wydziałów ds. operacyjnych i dyspozytorów stanowisk kierowania, zastępców dowódców zmian oraz strażaków, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe oraz inne osiągnięcia w służbie. Pogratulował również funkcjonariuszom, którzy 16 listopada odebrali awanse i odznaczenia na uroczystościach w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. Tam na stopień aspiranta awansował Rafał Bereza, a medale za długoletnią służbę otrzymali: mł. bryg. Dariusz Popek, mł. bryg. Sławomir Koziej, mł. bryg. Tomasz Ważny, mł. bryg. Paweł Basaj, st. asp. Jarosław Gabrysiewicz i st. asp. Grzegorz Kołota. (opr. pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here