Oficjalnie nic nie wiedzą o podwyżce?

Od stycznia miasto „zafundowało” świdniczanom kolejną podwyżkę cen odbioru śmieci. Stawka wzrosła do 30 zł od osoby

Od początku stycznia w Świdniku obowiązują nowe stawki za wywóz odpadów. Jednak jak poinformował nas jeden z Czytelników, on do tej pory nie otrzymał z miasta żadnej informacji w tej sprawie. Ratusz zapewnia, że stosowne pisma zostały rozesłane.

Z nowym rokiem – uchwałą Rady Miasta Świdnik – stawki za wywóz odpadów w mieście zostały podniesione z 25 do 30 zł od osoby. Jak mówi jeden z naszych Czytelników, o podwyżce wie tylko z naszej gazety, bo dotąd z ratusza nie otrzymał żadnej oficjalnej informacji o tych zmianach.

– Zaraz koniec stycznia, a nie dostałem żadnej oficjalnej informacji w tej sprawie z urzędu miasta. Pamiętam, że kiedy poprzednio zmieniano stawkę, to dostaliśmy pismo, że nowa kwota będzie taka a taka i jej umotywowanie. Tym razem nic nie otrzymaliśmy – twierdzi jeden z Czytelników.

Jak twierdzi owszem widział informacje w tej sprawie w lokalnych mediach i na stronie internetowej ratusza, ale przecież nikt nie ma obowiązku czytania gazet, czy korzystania z internetu.

– Remondis dostarczył nam harmonogram odbioru odpadów, ale odnośnie odpłatności, nic poza tym, co było w gazecie, nie wiemy. Pytałem sąsiadów i oni też nic nie dostali – twierdzi nasz Czytelnik.

Miejscy urzędnicy twierdzą, że to albo incydentalny przypadek, albo jakieś nieporozumienie, bo wszyscy mieszkańcy otrzymali stosowną informację w sprawie podwyżki cen odbioru śmieci.

– To obowiązek urzędu poinformować o tym i on został dopełniony – zapewnia ratusz. – W przypadku budynków wielorodzinnych, zarządzanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową, Pegimek lub inne podmioty, informacje o nowych stawkach zobowiązany przekazać był zarządca. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here