Oficjalnie opuścił Porozumienie

Choć wydawało się, że to zwykła formalność, prezydent Chełma, Jakub Banaszek potrzebował prawie dwóch miesięcy, by oficjalnie przyznać, że nie jest już członkiem partii Porozumienie Jarosława Gowina. Przekazana przez niego informacja zbiegła się w czasie, kiedy Gowin opuścił rząd…

Z końcem czerwca br. ogólnopolskie media poinformowały, że Jakub Banaszek, prezydent Chełma zrezygnował z członkostwa w partii Porozumienie Jarosława Gowina. Sam włodarz miasta oficjalnie tej informacji nie potwierdził, ani nie zaprzeczył. Odnieść się do niej miał natomiast w późniejszym czasie.
W minionym tygodniu Jakub Banaszek w mediach społecznościowych poinformował, że od czerwca jest bezpartyjnym samorządowcem. Jak sam napisał, decyzja dotycząca odejścia z Porozumienia była motywowana przede wszystkim mnogością zadań i ogromną liczbą przedsięwzięć, które są realizowane w Chełmie. – Jako prezydent koordynuję je, co zajmuje większą część mojego czasu, a wy jako mieszkańcy – co zrozumiałe – oczekujecie ode mnie konkretnych działań i efektów mojej pracy. Dlatego musiałem dokonać wyboru – stwierdził Banaszek.
Prezydent zapowiedział, że przed Chełmem i przed nim samym wiele wyzwań. – Regularnie uczestniczę w spotkaniach i rozmowach dotyczących rozwoju miast średnich, które na przestrzeni lat utraciły swoje funkcje społeczno-gospodarcze. Jednym z nich jest również Niedźwiedzi Gród, gdzie udowadniamy, że można je sukcesywnie przywracać – poinformował.
Po raz kolejny zapewnił mieszkańców Chełma, że jest otwarty na pomysły, propozycje. Można je zgłaszać przez profil prezydenta w mediach społecznościowych, lub zostawiając komentarz pod jego postem. Co ciekawe, informacja, jaką przekazał prezydent o rezygnacji z członkostwa w Porozumieniu, zbiegła się z odejściem Jarosława Gowina z rządu.
Jakub Banaszek, choć oficjalnie jest bezpartyjny, cały czas jest kojarzony ze Zjednoczoną Prawicą, a nie brakuje opinii, że coraz bliżej mu do Prawa i Sprawiedliwości. W końcu to on był współprowadzącym konferencję PiS, na której zaprezentowano program Polski Ład. (jar)