Okradł pod okiem Maryi

Święta Panienka, gdyby mogła, z pewnością zasłoniłaby oczy, żeby nie patrzeć na to, co dzieje się obok jej ołtarza. Łotr w biały dzień napadł na kobietę i zabrał jej wszystko, co miała. Policja apeluje o pomoc w jego zatrzymaniu.

Tego dnia 77-letnia kobieta wracała z sanktuarium na Górze Chełmskiej. Zdążyła jedynie przejść przez Bramę Uściługską na teren parku. Wtem przy kapliczce napadł na nią rabuś w szarej kurtce (tzw. wiatrówce) i materiałowych spodniach w kolorze cegły. Większy i silniejszy zagrodził starszej kobiecie drogę i, grożąc przemocą, kazał jej wyciągnąć z torebki portfel. Następnie, przy figurze Maryjnej, zabrał kilkadziesiąt złotych, które 77-latka miała przy sobie. Uciekł w stronę centrum.

– Na szczęście starsza pani nie odniosła obrażeń – mówi podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

To było 5 maja przed południem. Policjantom nie udało się dotąd namierzyć sprawcy rozboju na 77-latce, ale zabezpieczyli nagranie z monitoringu miejskiego z jego wizerunkiem. Teraz zwracają się do każdego, kto rozpoznaje tego mężczyznę w dość charakterystycznym ubiorze, o kontakt z Komendą Miejską Policji w Chełmie pod nr tel. 47 813 1210 lub alarmowym 112. (pc)