Okszowska piękna, a Towarowa jak bagno

Kierowcy chwalą zakończony remont ulicy Okszowskiej, ale wytykają wykonawcy remontu, że przy okazji rozjeździł i zapaskudził ulicę Towarową. Ale swoją bazę mają tam firmy remontujące ulicę Rejowiecką.

Przed tygodniem zakończył się remont ulicy Okszowskiej w Chełmie. Wyjazd z miasta był często pokazywany jako przykład okropnej wizytówki Chełma. – Jakie zdanie o Chełmie mają mieć kierowcy, którzy tędy dojeżdżają np. do pracy? – pytali wielokrotnie nasi Czytelnicy. Teraz nie mogą nachwalić się nowego asfaltu i bezpiecznego chodnika wzdłuż drogi. Ale żeby nie było tak pięknie przy okazji wytknęli, że co prawda Okszowska w końcu wygląda jak normalna ulica, ale krzyżująca się z nią ulica Towarowa przez remont została rozjeżdżona i zapaskudzona błotem. – Wypadałoby po sobie posprzątać – mówi kierowcy.

– W trakcie odbioru inwestycji, 16 listopada, zamawiający nie stwierdził uchybień związanych z nieuporządkowaniem czy zanieczyszczeniem placu budowy. Mimo to przekazaliśmy te sygnały do wykonawcy, który zadeklarował, że wyśle w to miejsce pracowników i ewentualnie wykona dodatkowe prace porządkowe, jeśli będzie to konieczne – informuje Dominik Gil z urzędu miasta Chełma.

Ale przy Towarowej swoją bazę materiałową mają firmy remontujące Drogę Krajową Nr 12 (Rejowiecką i Rampę Brzeską).

– Zwrócimy się też do wykonawcy przebudowy DK12 z prośbą o kontrolowanie stanu drogi i skrupulatniejsze usuwanie nieczystości pozostawianych przez ciężarówki kursujące do tego zaplecza przy Towarowej – mówi D. Gil. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here