„Olimpijczycy” obchodzili urodziny

Uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego

Tuż przed rozpoczęciem długiego majowego weekendu Szkoła Podstawowa nr 23 w Lublinie obchodziła swoje 101. urodziny. Tradycyjnie 26 kwietnia, jak co roku, w placówce przy ul. Podzamcze 9 nie było w tym dniu lekcji, co nie oznacza, że szkoła nie tętniła życiem!


Jak przystało na placówkę imienia Olimpijczyków Polskich, odbywały się w niej zawody sportowe, a także rozstrzygnięto VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Polscy sportowcy na olimpiadach i mistrzostwach świata”.

Dzieciaki od klas pierwszych po siódme rywalizowały w Mistrzostwach Szkoły w Pływaniu, turnieju tenisa stołowego, piłki nożnej oraz zbijaka przez siatkę. Najlepsi sportowcy w poszczególnych dyscyplinach nagrodzeni zostali medalami, pucharami i brawami.

Na VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Polscy sportowcy na olimpiadach i mistrzostwach świata”, którego organizatorami byli SP nr 23 i Wojewódzki Ośrodek Kultury, nadesłano aż 372 prac z 33 szkół podstawowych z całej Polski, które oceniało fachowe jury w składzie: Ewa Kłopotek (prezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków), Krystyna Rakowska (wiceprezes PSNP, członek Zarządu Kazimierskiej Konfraterni Sztuki) i Zbigniew Strzyżyński (rzeźbiarz, członek Zarządu Kazimierskiej Konfraterni Sztuki).

Wśród nagrodzonych nie zabrakło uczniów lubelskich szkół. W kategorii klasy I-III pierwsze miejsce ex aequo zdobyli Leną Grzywacz z SP w Nałęczowie i Adam Szachtsznajder, uczeń 3. klasy SP nr 23, a trzecie Wiktoria Rogalska z SP nr 25. W kategorii klas IV-VII wygrała Patrycja Suchecka z „25”. BS