Omega i dzieci Janowi Pawłowi II

FC Bartusie, zwycięzcy wyjątkowego turnieju piłkarskiego dla dzieci i młodzieży, który w sobotę odbył się na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 52 na Felinie

W sobotę na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 52 na Felinie odbył się wyjątkowy turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży. Zmagania organizowane przez Ognisko TKKF Omega poświęcone były wyborowi przed 40. laty kardynała Karola Wojtyły na papieża.


– Od ponad 35 lat na piłkarskim boisku staram się nie tylko wskrzeszać w dzieciach i młodzieży sportowego ducha, ale także przy każdej nadarzającej się okazji przypominać najważniejsze wydarzenia z historii naszej ojczyzny – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega, pomysłodawca i organizator turnieju z okazji 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. – Po raz pierwszy na stolicy Piotrowej w Watykanie zasiadł Polak, a stało się to 16 października 1978 roku. Polak został papieżem! Konsternacja, radość i nowe nadzieje. Na czele Kościoła Katolickiego stanął człowiek z komunistycznego kraju. Naszym obowiązkiem jest przypominać te piękne chwile najmłodszym. Gdyby nie nasz wielki rodak i wspierana przez Niego Solidarność wyzwolenie spod sowieckiego jarzma nie było by możliwe. To dzięki Janowi Pawłowi II zmieniło się oblicze całego świata – dodaje prezes Furman.

W turnieju „Omega i dzieci Janowi Pawłowi II” udział wzięły cztery zespoły. Najlepszym okazał się FC Bartusie. Zwycięzcy odnieśli w zawodach komplet zwycięstw, wygrywając kolejno z Lipson Team 12:1, Omegą Felin 9:3 i FC Felin 10:2.

Drugie miejsce zajęła Omega Felin, trzecie Lipson Team, a czwarte FC Felin.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Karola Michalaka (FC Bartusie), a bramkarzem Cezarego Głowackiego (Omega Felin). Królem strzelców z 11 zdobytymi golami został Bartłomiej Tokarski (FC Bartusie).

Z historii

Ognisko TKKF Omega nie pierwszy raz przypomina dzieciom i młodzieży postać wielkiego Polaka-Papieża Jana Pawła II. Pierwszy konkurs plastyczny ognisko zorganizowało podczas przedostatniej wizyty Ojca Świętego w ojczyźnie, w 1999 roku. Konkurs zatytułowany był „Sportowe pasje Jana Pawła II”, a nagrodzone prace można było oglądać przed lubelskim ratuszem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here