Oni już wiedzą, że mają przeciwciała

Coraz więcej mieszkańców Chełma i regionu chce wiedzieć czy przeszło już Covid-19 i posiada przeciwciała. – Badanie w tym kierunku jest jednym z najpopularniejszych wśród pacjentów – mówią w firmie „ALAB Laboratoria” w Chełmie. Z takiej prywatnej diagnostyki w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie skorzystało w ciągu dwóch tygodni ponad pół tysiąca mieszkańców województwa lubelskiego, w tym także chełmianie. Ile procent przebadanych posiada przeciwciała?

Drugi miesiąc „ALAB Laboratoria” wykonuje w Chełmie diagnostykę w kierunku obecności wirusa SARS-CoV-2. Badania obejmują wykrywanie dwóch klas przeciwciał przeciwko wirusowi SARS-CoV-2: IgG oraz IgM. Koszt pakietu to 220 zł, a pojedynczej klasy 120 zł. Badanie na obecność przeciwciał IgG daje wynik, który pokaże czy przeszliśmy chorobę i nabyliśmy odporność.

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 18.05.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.