Oni też mają serce

W pobliżu Urzędu Gminy Leśniowice stanęła konstrukcja w kształcie wielkiego serca. Mieszkańcy mogą tu wrzucać plastikowe nakrętki. Z jednej strony to pomoc chorym i potrzebującym, z drugiej segregacja odpadów i działanie proekologiczne.

O „serce” postarała się Joanna Jabłońska, wójt gminy Leśniowice i to ona wsypała do niego pierwsze nakrętki.

– Zbieranie nakrętek od kliku już lat jest jedną z najbardziej popularnych akcji charytatywnych w naszym kraju – mówi wójt Jabłońska. – W ten sposób nie tyko pomagamy potrzebującym, ale również segregując odpady dbamy o środowisko. Do naszego pojemnika możemy wrzucać wszelkiego rodzaju plastikowe nakrętki bez względu na kształt, kolor czy wielkość. Dochód ze sprzedaży nakrętek będzie przykazywany na rzecz osób chorych lub niepełnosprawnych. Do tej pory zbieraliśmy nakrętki do pudełek, teraz zbieranie będzie łatwiejsze i jestem pewna, że to piękne serce, symbol miłości i dobra, jeszcze bardziej zachęci mieszkańców do naszej akcji.

Nakrętki, które można wrzucać do „serca” wykonane są z czystego polimeru PET i dzięki temu w prosty sposób można poddać je recyklingowi. Przerabia się je na granulat, który później jest wykorzystywany do ponownej produkcji. Firmy zajmujące się recyklingiem płacą za każdy kilogram nakrętek, a zdobyte w ten sposób pieniądze przeznaczane są na pomoc osobom potrzebującym. Na 1 kg średnio potrzeba około 500, a na tonę aż 500 tys. nakrętek. (opr. mo, fot. UG Leśniowice)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here