Opóźnienie na drogach

Firma BG Construction tylko przebudowę ul. Sybiraków skończyła w ustalonym z miastem terminie. Za opóźnienie w pracach na ul. Jagiellońskiej i Batorego zapłaciła karę. Z kolei w kwestii prac drogowych na ul. Okszowskiej wystąpiła do miasta z wnioskiem o przedłużenie terminu zakończenia robót do 16 listopada. Co ciekawe, firma z Wólki Tarnowskiej wygrała kolejny przetarg, na przebudowę kolejnego odcinka ul. Lwowskiej, którą to ma zrealizować do 4 grudnia br.

Zgodnie z przetargiem, a później podpisaną umową, firma BG Construction z Wólki Tarnowskiej do 30 października powinna zakończyć roboty drogowe na ul. Sybiraków, Okszowskiej oraz Jagiellońskiej i Batorego. W terminie wykonała jedynie prace na pierwszej z ulic. Ulica Jagiellońska i Batorego została oddana do użytku 4 listopada, czyli z pięciodniowym opóźnieniem. Z tego powodu miasto naliczyło firmie z Wólki Tarnowskiej karne odsetki za zwłokę w wysokości 18 730 zł.

Przedłużają się natomiast prace na ul. Okszowskiej. Wykonawca, jak informują urzędnicy, wnioskował o przedłużenie terminu ukończenia inwestycji do poniedziałku, 16 listopada. Czy zdąży?

Ale nic dziwnego, bo firma BG Construction oprócz tych trzech inwestycji od kilku miesięcy realizuje dwa inne drogowe zadania: dalszą przebudowę ul. Kolejowej i budowę ronda przy Wojsławickiej wraz z drugą nitką al. 3 Maja. Te prace wciąż trwają. Jeśli chodzi o pierwsze z nich przez blisko dwa miesiące nie toczyły się na Kolejowej żadne roboty. Ulica ma być ukończona w połowie grudnia br., a patrząc na postęp prac termin ten już dziś wydaje się wątpliwy. Tym bardziej, że BG Construction wygrał kolejny drogowy przetarg w mieście. Firma przebuduje ostatni odcinek ul. Lwowskiej, od skrzyżowania z Wiercieńskiego do granicy z gminą Chełm. Ma na to czas do… 4 grudnia! Co ciekawe, zaplanowane prace wykona za 483 tys. zł. Miasto na sfinansowanie całego zadania przewidziało aż 1 440 967 zł.

To samo przedsiębiorstwo okazało się najtańsze w przetargu na przebudowę ul. Hutniczej. Tyle tylko, że ta inwestycja ma być zrealizowana do 30 czerwca przyszłego roku. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here