Ortografia im niestraszna

Z ortografią zmierzyło się prawie 200 uczniów i studentów

W poniedziałek, 5 listopada, Koło Edytorów KUL zaprosiło do udziału w XI Ogólnopolskim Dyktandzie Młodych.


W tegorocznej edycji wzięli udział m.in. uczniowie siódmych oraz ósmych klas szkół podstawowych, młodzież ze szkół średnich i studenci. Wśród uczestników były osoby nie tylko z Lublina, ale też z okolicznych miejscowości. Dyktando napisało łącznie ok. 200 osób.

– Celem Dyktanda Młodych jest promowanie poprawności ortograficznej i interpunkcyjnej oraz wykształcenie w młodych ludziach poczucia odpowiedzialności za słowo pisane. Tekst był dosyć trudny i wymagający, jak twierdzili uczestnicy – mówiła Ewelina Dubicka, prezes Koła Edytorów KUL, koordynatorka wydarzenia.

Pierwsze miejsce w kategorii studentów zajął Bartosz Drożdzyk. Z kolei wśród uczniów szkół średnich najlepsza była Magdalena Błaszczuk z Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego w Lublinie, natomiast laureatką spośród uczniów gimnazjów i klas siódmych oraz ósmych została Aleksandra Piech ze Szkoły Podstawowej w Wierzbicy. Zwycięzcy otrzymali książki i sprzęt elektroniczny.

Organizatorzy podkreślają, że poziom wszystkich uczestników był bardzo wysoki, a zainteresowanie akcją duże. Joanna Niećko