Osiedlowe uliczki do remontu

Miasto szykuje się do kompleksowego remontu osiedlowych ulic. Chodzi o najstarsze chełmskie osiedla domów jednorodzinnych, czyli: Działki, Cementownia i Rejowiecka. Pierwsze prace mają ruszyć już w przyszłym roku.

Pod koniec minionego roku, o czym już pisaliśmy, urzędnicy wykonali kompleksowy przegląd technicznych 349 dróg i ulic na terenie miasta. Oceniono m.in. stan nawierzchni i infrastruktury w pasach drogowych, przejezdność oraz potrzeby w zakresie urządzeń bezpieczeństwa ruchu. Biorąc pod uwagę potrzeby określone w trakcie przeglądu, oczekiwania mieszkańców i możliwości samorządu, urzędnicy opracowali plan w zakresie poprawy infrastruktury drogowej.

Infrastruktura drogowa w mieście ulega poprawie, ale urzędnicy skupiają się przede wszystkim na głównych ciągach komunikacyjnych. Z każdym rokiem natomiast pogarsza się stan techniczny osiedlowych uliczek na Działkach, Cementowni i Rejowieckiej. Mieszkańcy od lat domagają się remontów, ale poza cząstkowymi robotami, łataniem dziur, zbyt wielu inwestycji miasto nie wykonywało. W ostatnich latach nową nawierzchnię zyskała ul. Kochanowskiego oraz w części ul. Skłodowskiej-Curie w osiedlu Rejowiecka. To ma się jednak zmienić. Urzędnicy opracowują plan generalnego remontu osiedlowych uliczek. Chodzi o wymianę nawierzchni asfaltowych.

– Aktualnie miasto pracuje nad przygotowaniem planu kompleksowego remontu infrastruktury dróg osiedlowych – informuje Biuro Prasowe Prezydenta Chełma. – Przyjęta koncepcja zakłada otwarcie frontu robót na dwóch, trzech osiedlach w jednym czasie, a po zakończeniu prac przeniesienie się z robotami na kolejne osiedla. W tym celu jest prowadzona inwentaryzacja infrastruktury drogowej osiedlowych ulic, na podstawie której zostanie oszacowana skala potrzeb i opracowany szczegółowy harmonogram remontów.

Przebieg prac będziemy śledzić i na bieżąco informować. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here